Tour Przez Winnice Etny

Nie wszyscy wiedzą, że Sycylia jest dziś włoskim regionem o najwyższym dziedzictwie winiarskim, przed Apulią na południu i przed Veneto. Grunty uprawiane do produkcji wina na Sycylii są w 65% skoncentrowane na wzgórzach, 30% na równinach i 5% w górach.
W sumie do produkcji swoich win Sycylia może liczyć na dziedzictwo prawie 150 tysięcy hektarów winnic, z których 77% uprawia się z winogron białych, a pozostałe 23% zarezerwowane jest dla winogron czerwonych.
Opowiadać o winie na wschodniej Sycylii równa się z opowieściami o „Muntagna” lub Mungibello, lepiej znanym przez resztę świata jako Etna.W rzeczywistości na sycylijskim wulkanie były produkowane i są nadal, jedne z najlepszych win produkowanych na wyspie. Wyśmienite czerwone wina, które od pewnego czasu ustąpiły miejsce także białym, ze szczególną troską o bąbelki, które dzięki wyspecjalizowanym winiarzom przeżywają moment wielkiego rozwoju.

Czas trwania: 4 dni / 3 nocy
Dostępność: przez cały rok
 
1 dzień: Katania
Przyjazd do Katanii - Spotkanie z przewodnikiem - Etnę z pierwszą wizytą w winnicy i degustacją - Wizyta w Linguaglossa - Wizyta w Taorminy.
Nocleg w okolicach Katanii

2 dzień: Katania
Wyjazd rano do Sant'Alfio, wizyta w winiarni i degustacja - Bronte i degustacja pistacji oraz typowych produktów - Powrót do Katanii i wolny wieczór
Nocleg w okolicach Katanii

3 dzień: Katania
Taorminie z przerwą i degustacją, zaledwie kilka kroków od Linguaglossa - Etnę i ostatnia wizyta w kantynie z degustacją.
Nocleg w okolicach Katanii

4 dzień: Lotnisko w Katania
Wizyta w Katanii - Degustacja z obiadem w restauracji w centrum - Transfer na lotnisko w Katania.